KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13881040
nr 1388 1040
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 15x21cm, yttermått inklusive ram: 32x38cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:02:54
29/3 17:57:27
- Klassiska
29 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska